PD300EMZ5-1 - 2GIG Z-Wave Smart Lamp Module
Item# PD300EMZ5-1
Average Customer Rating:
Read Review(s) | Write a Review
Availability: In Stock
QTY:
Shipping3-5 Business Days
Returns30-Day Return Window
PaymentSecure Transaction
PD300EMZ5-1 Product Description:
Product Features:
  • Energy Monitoring reports energy usage
  • Does not impede 2nd outlet
  • Compatible with most dimmable LED and incandescent light bulbs
  • Z-Wave Plus
PD300EMZ5-1 Product Specifications:
  • Signal (Frequency): 908.42 MHz/916 MHz
  • Maximum Load: 300W maximum for lamps only 120 VAC
  • Power Requirements: 120 VAC, 60 Hz